3 Liceum Ogólnokształcące im. Cypriana Kamila Norwida w Rzeszowie

Licealistki z Łańcuta laureatkami konkursu dziennikarskiego PDF Drukuj Email
Wpisany przez administrator   
środa, 09 grudnia 2015 13:00

3 główne nagrody i 5 wyróżnień przyznano w konkursie dziennikarskim poświęconym "Inności". Rozstrzygnięcie odbyło się w czasie 23 Rzeszowskich Dni Kultury Szkolnej, organizowanych przez III Liceum Ogólnokształcące im. Cypriana Kamila Norwida w  Rzeszowie.

 

Laureatką I miejsca została Karolina Całka z II Liceum Ogólnokształcącego w Łańcucie.

W pracy pt.: "Zrozumieć innego" opowiedziała o osobach chorych na schizofrenię, ich samotności oraz strachu, który wywołują u zdrowych ludzi. II miejsce zajęła Monika Tarała, z tej samej szkoły, za "W walce o lepsze jutro". Jej bohaterowi po sięgnięciu po dopalacze zawalił się cały dotychczasowy świat. W czasie eksperymentu, na imprezie z okazji 18 urodzin, młodzi ludzie postanowili sprawdzić jak wygląda śmierć. Od tego czasu Mirek jest na wózku inwalidzkim.

Jurorzy konkursu, rzeszowscy dziennikarze: prasowi, radiowi i telewizyjni, podkreślają, że wszystkie prace dostarczyły im wielu emocji. Udowodniły też, że młodzież nie jest obojętna, ale wrażliwa i umie obserwować otaczającą rzeczywistość. Na konkurs dziennikarski nadesłano w sumie 18 reportaży z całego województwa.

 

źródło: http://www.radio.rzeszow.pl/

 

Poprawiony: środa, 09 grudnia 2015 13:28