W ramach XVIII edycji RDKS rozstrzygnięte zostały konkursy: literacki, teatralny "Monodram", fotograficzny, Piosenki "Z Tekstem" i recytacji poezji Cypriana Kamila Norwida. Przedstawiamy wyniki
Lista zwycięzców i wyróżnionych:
KONKURS LITERACKI
Proza I miejsce: Szymon Barabasz, 1LO Krosno, "Czechosłowacka pralka" II miejsce: Joanna Hanus, 1LO Krosno, "I była Ryfka"
III miejsce: Katarzyna Szepelak, 1LO Krosno, "Lalki" Wyróżnienia:
Monika Tomczyk, LO Tarnobrzeg, "Nieme słowa" Katarzyna Górka, LO Tarnobrzeg, "Ewa" Aneta Jabłońska, LO Jeżowe, "Bezdomny"
Ponadto Jury poleciło do druku:
Adrianna Kiełb, 1LO Rzeszów, "Pytasz czemu ciągle mówię" Jan Kluza, 1LO Krosno, "Vol. 0" Konrad Kustroń, 1LO Krosno, "Pro-patrioci" Zofia Żurawska, 2LO Łańcut, Rozważania", "W osłupieniu" Anna Wójciak, LO im. Mikołaja Kopernika Tarnobrzeg, "Nieszczęśliwa miłość"
Poezja
II miejsce: Paweł Hajduk, 1 SLO Tarnobrzeg, Zestaw wierszy
III miejsce: Daria Bełch, Katolickie LO Krosno, Zestaw wierszy
Wyróżnienia: Maria Wodecka, ZSP nr 5 Krosno, "Chodźmy dzisiaj umrzeć", "Pocałunek" Teresa Czarna, ZSE Rzeszów, "Eden" Karolina Szewczyk, LO Jeżowe, "Objęcia ciszy", "Upojenie"
Ponadto Jury poleciło do druku:
Karolina Kotyła, 3LO Rzeszów, "Ostatni spacer w deszczu" Justyna Bilik, 2LO Rzeszów, "Bieszczadas bahamas" Michał Basamon, 2LO Rzeszów, "Ciekawe przypadki śmierci" Maria Wodecka, ZSP nr 5 Krosno, "Pamiętnik Bi."
KONKURS TEATRALNY "MONODRAM"
I miejsce: Dorota Krempa, 2LO Mielec, "Foch jako metoda efektywnego zarządzania mężczyzną"
II miejsce: Zofia Żurawska 2LO Łańcut, "List"
III miejsce: Paulina Halko, ZS Tyczyn, "Zeznania"
Wyróżnienie: Kinga Formek, LO Ropczyce, "Shirley Valentine"
KONKURS FOTOGRAFICZNY
I miejsce: Karolina Nitka, 1LO Krosno
II miejsce: Krzysztof Rzeszutek, ZSA Rzeszów
III miejsce: Tomasz Stachnik, 1LO Dębica
Nagroda Specjalna: Yanina Gachechiladze ZSP Rzeszów
Wyróżnienie: Jakub Mateja, 2LO Dębica
Ponadto Jury wyróżniło prace następujących osób:
1. Bartłomiej Chwaszcz, 3LO Rzeszów 2. Wojciech Dulski, SLO Głogów Młp. 3. Monika Wawrzyńska, 2LO Sanok 4. Justyna Filuba, ZSS Rzeszów 5. Wioletta Jagodzińska, ZSS Rzeszów 6. Paulina Zając, LO Korczyna 7. Anna Orzech, 3LO Rzeszów 8. Regina Kulig, ZSP Rzeszów 9. Ewa Kasza, ZS 5 Krosno 10. Mateusz Molek, 2LO Dębica 11. Katarzyna Dziedzic, 2LO Jasło 12. Małgorzata Szczepanik, 2LO Dębica 13. Natalia Szczurek, LO Korczyna 14. Justyna Curyło, 1LO Dębiec 15. Monika Moraniec, 1LO Dębica 16. Karolina Nitka, 1LO Krosno 17. Krzysztof Rzeszutek, ZSA Rzeszów 18. Tomasz Stachnik, 1LO Dębica 19. Yanna Gachechiladze, ZSP Rzeszów 20. Jakub Mateja, 2LO Dębica
Fotografie można obejrzeć na wystawie w III LO.
"PIOSENKA Z TEKSTEM"
I miejsce: Justyna Zuba, 3LO Rzeszów
II miejsce: Dagmara Czechura, 1 SLO Tarnobrzeg
III miejsce: Arkadiusz Kłusowski, ZSG Rzeszów
Wyróżnienie: Łukasz Sławiński, LO Tarnobrzeg
Wyróżnienia dyplomami: Michał Pazdan, ZSE Rzeszów Adrian Stanio, Daniel Żurek, ZSE Rzeszów Nina Ulicka z zespołem, 1LO Sanok Daniela Lisowska, ZSM nr 1 Rzeszów
KONKURS RECYTACJI POEZJI CYPRIANA KAMILA NORWIDA
I miejsce: Maciej Doryk, LO im. KEN Stalowa Wola
II miejsce: Łukasz Karpecki, 1 LO Rzeszów
III miejsce: Sara Kwaśnik, LO Kolbuszowa
Wyróżnienie: Paulina Mezglewska, 1 LO Krosno
KONKURS DZIENNIKARSKI
I miejsce: Oliwia Malinowska, 2 LO Przemyśl
II miejsce: Filip Kuźniar, 2 LO Łańcut
III Miejsce: Dawid Szupelak, 2 LO Przemyśl
Wyróżnienie: Monika Kloc, 3 LO Rzeszów
Wszystkim laureatom i osobom wyróżnionym gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!
|