3 Liceum Ogólnokształcące im. Cypriana Kamila Norwida w Rzeszowie

Akcje wolontariatu PDF Drukuj Email
Wpisany przez administrator   
czwartek, 13 lutego 2014 12:27

Jak rokrocznie swoją działalność w III LO im. Cypriana Kamila Norwida rozpoczęło Szkolne Koło Wolontariatu. Nowy rok szkolny przyniósł ze sobą mnóstwo ciekawych pomysłów na  akcje dobroczynne, których inicjatorami stała się młodzież naszego liceum wraz z Panią mgr Anną Słupek na czele.

Jednym z pierwszych przedsięwzięć jakiego się podjęliśmy była zbiórka artykułów szkolnych, przebiegała ona od 1 IX-1X. Akcja należała do udanych, uczniowie III LO aktywnie zaangażowali swoje siły w jej przebieg.

Zorganizowana została również zbiórka żywności pod przewodnictwem Banku Żywności i Towarzystwa Brata Alberta dla uczniów naszego liceum znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej lub rodzinnej, inicjatywa także nie została zlekceważona. Zakończyła się ona 20 X.

W dniu 23-24 XI wolontariusze III LO kwestowali w zbiórce pieniędzy na rzecz Fundacji Rodziny Rodzin w rzeszowskim sklepie Real.

Kilka dni później bo 29 i 30 XI uczniowie naszego liceum stacjonowali w sklepie Lidl na rzecz rzeszowskiego Banku Żywności. Obie akcje należały do udanych i przebiegły bardzo sprawnie.

Ponadto szkolne Koło Wolontariatu już po raz drugi zorganizowało zbiórkę artykułów higienicznych dla podopiecznych rzeszowskiego hospicjum. Akcja pod hasłem  ,,Bądź Świętym Mikołajem’’ rozpoczęła się  1 a zakończyła 6 grudnia. Wzięły w niej udział następujące klasy: Ia, Ic, Ie, Ig, IIa, IIf, IIe, IIh, IId, IIIa, IIIb, IIId, IIIf.

Szkolne Koło Wolontariatu jednak na tym nie kończy swojej działalności. Zdecydowaliśmy również o stworzeniu sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, podczas której wolontariusze naszego liceum już w styczniu  będą kwestowali na  Rzeszowskim Rynku.

Grupa Wolontariatu jest aktywna przez cały rok i angażuje się w szereg inicjatyw i akcji w sposób bezinteresowny! Naszym wspólnym celem jest niesienie pomocy potrzebującym, zarówno dzieciom jak i osobom w podeszłym wieku. Nie pozostajemy obojętni także wobec  czworonogów- rokrocznie organizujemy paczki dla okolicznych schronisk i oferujemy  swoją pomoc. Do naszych zadań należy również zwrócenie uwagi społeczeństwa na takie problemy jak bieda i ubóstwo  poprzez zachęcenie do brania udziału w różnych inicjatywach.

Tworząc silną i zorganizowaną wspólnotę jesteśmy w stanie uczynić zdecydowanie więcej dobra, dlatego nie bądźmy obojętni, włącz się!

Poprawiony: czwartek, 13 lutego 2014 12:43