3 Liceum Ogólnokształcące im. Cypriana Kamila Norwida w Rzeszowie

Czytanie Norwida PDF Drukuj Email
Wpisany przez administrator   
wtorek, 03 czerwca 2014 19:06

28 maja 2014 r. odbyło się w naszej szkole „Czytanie Norwida”. Po raz piąty zaproszeni goście oraz uczniowie prezentowali wybrane utwory Patrona naszej szkoły. Dodajmy, że jest to akcja ogólnopolska zainicjowana w 2009 roku przez XXIV Liceum Ogólnokształcące im. Cypriana Norwida w Warszawie.

 

Patronat honorowy objął Pan Tadeusz Ferenc – Prezydent Rzeszowa, za co serdecznie dziękujemy. Pan Prezydent przysłał do nas pismo, w którym między innymi czytamy: „Panu Dyrektorowi oraz wszystkim Organizatorom akcji serdecznie winszuję przygotowania jej kolejnej, już piątej edycji. Wierzę, że włączenie się III Liceum Ogólnokształcącego do ogólnopolskiej kampanii promującej twórczość Cypriana Kamila Norwida cieszy się uznaniem i zainteresowaniem wielu rzeszowian. Życzę, by głośne czytanie wybranych utworów tego wielkiego poety zachęciło młodzież do wnikliwego poznawania twórczości Patrona Szkoły. Zmierzenie się z myślą i poetyckim kunsztem Cypriana Kamila Norwida niech służy rozwojowi młodzieży”.

 

 

„Czytanie Norwida” rozpoczęliśmy o godzinie 10.00. Konferansjerzy spotkania - Karolina Kruk (II f) oraz Michał Sawa (II f) - powitali wszystkich zebranych i oddali głos Panu Mieczysławowi Pasterskiemu - wicedyrektorowi III LO.


W tym roku gościliśmy:
- Panią Jadwigę Miąsik, która reprezentowała Prezydenta Rzeszowa – Pana Tadeusza Ferenca, była wśród nas po raz trzeci,
- Panią Jolantę Wasilewską – wizytatora w Podkarpackim Kuratorium Oświaty,
- Księdza Prałata Władysława Jagustyna – proboszcza Parafii pw. Św. Krzyża, który po raz drugi czytał Norwida,
- Panią Jadwigę Kupiszewską – absolwentkę naszej szkoły, poetkę, malarkę, animatorkę kultury, od trzech lat uświetnia nasze spotkania,
- Panią Kazimierę Pisulińską – absolwentkę III LO, byłą dyrektor naszej szkoły i długoletnią nauczycielkę chemii,
- Pana Stanisława Piekarza – byłego dyrektora III LO i wieloletniego nauczyciela matematyki w naszej szkole,
- Pana Mieczysława Pasterskiego – wicedyrektora III LO, historyka w naszej szkole, po raz piąty dzielił się refleksją o poezji Norwida.

 

 


Wybrane wiersze Patrona Szkoły czytali i interpretowali uczniowie klas pierwszych i drugich w liczbie 21 osób.

 

 

 

 

Z klasy I a (Marika Zembroń, Justyna Piątek, Oskar Trzyna, Dominika Przybyło, Joanna Siwy, Magdalena Krasoń, Aleksandra Gancarz), z klasy I f (Beata Gąsior, Ewa Leśniak, Zofia Łopuszańska, Agata Ziobroń), z klasy II b (Olgierd Pamuła i Filip Oczkowski), z klasy II d Monika Sokołowska, z klasy II f (Magdalena Zapała, Kinga Matyaszek, Karolina Kruk), z klasy II g (Dominka Piękoś, Aleksandra Stachowicz, Maciej Szymański, Jan Kozera).


Serdecznie dziękujemy Panu Markowi Plizdze – dyrektorowi naszej szkoły za pomoc w przygotowaniu kolejnej edycji „Czytania Norwida”. Pan dyrektor wspiera nasze poczynania od samego początku.

Spotkanie zorganizowały w III LO: Teresa Skałecka i Lidia Kwolek.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Poprawiony: środa, 04 czerwca 2014 19:53