PROMUJEMY ZDROWIE – DZIEŃ WODY

wodaIII2015-2Światowy Dzień Wody, który przypada na 22 marca, to doskonała okazja, aby zgłębić temat bezbarwnej cieczy, którą przesiąknięty jest cały świat i jest niezbędna do życia. Kiedyś autor „Małego księcia” tak powiedział „wodo nie jesteś niezbędna do życia jesteś samym życiem”. W związku z powyższym w dniu 23 marca 2015 r. w  ramach podjętej inicjatywy uczniowie 6 klas (1a, 1d, 2c, 2e, 3d oraz 3f) wzięli udział w spotkaniu, przygotowanym przez ucznia klasy 3f – Karola Pabiana, poświęconym zagadnieniom związanym z wodą i skarbami, które kryje w sobie. Prezentacja, którą przygotował uczeń miała na celu wzbudzenie w nas silniejszej, wewnętrznej motywacji do trwałych nawyków i zachowań ekologicznego stylu życia. W ramach akcji, aby zachęcić młodzież do picia wody uczniowie klasy 1a przygotowali plakaty, a ponadto czerwonokrzyska młodzież rozdała społeczności szkolnej ok. 500 sztuk butelek wody mineralnej.

wodaIII2015 wodaIII2015-4 wodaIII2015-3

Bookmark the permalink.