AKCJA PROZDROWOTNA

CZYTAJ ETYKIETY, ABY NIE DAĆ SIĘ OSZUKAĆ I NIE WPAŚĆ W PUŁAPKĘ!!!

IMG_8148

W ramach propagowania zdrowego stylu życia uczennica klasy 2 c – Marta Biskup przeprowadziła prelekcję wraz z zajęciami warsztatowymi pod hasłem „Co w składzie piszczy, czyli czytamy etykiety produktów spożywczych”. Zajęcia te miały na celu zachęcić młodzież do zwrócenia uwagi na to co kupujemy, gdyż dobre zakupy to najlepsza droga do zbudowania właściwych nawyków żywieniowych i do poprawy zdrowia. Aby jednak w pełni wykorzystać ten potencjał, należy wiedzieć co kryje się w nazwach znajdujących się na opakowaniach.

W spotkaniu uczestniczyli uczniowie  klasy 1 c.etykiety8

CZYTAJ ETYKIETY, ABY BYĆ ŚWIADOMYM KONSUMENTEM I WYBIERAĆ MĄDRZE!!!

Ponadto, uczniowie przygotowali zdrową wersję placuszków bananowych i „nutellę” z awokado i banana. Na koniec po degustacji, każdy otrzymał jeden z przepisów na „fit słodkości”, a szczęśliwe osoby wylosowały także kupony rabatowe do dwóch rzeszowskich kawiarni: Lawendowej Herbaciarni i Jim Cafe

etykiety5 etykiety2 etykiety4 etykiety5etykiety9 etykiety6 etykiety7

Bookmark the permalink.