Wiedeńska Secesja

3

18 października 2018 r. klasa 3 g wzięła udział w warsztatach na temat Wiedeńskiej Secesji.

Zajęcia odbyły się w Bibliotece Austriackiej Instytutu Filologii Germańskiej Uniwersytetu Rzeszowskiego
z okazji corocznego jesiennego festiwalu literackiego „Austria czyta”.
Warsztaty zorganizowała i przeprowadziła Pani dr Ewa Cwanek-Florek.

Festiwal literacki „Austria czyta”

IMG_4630

W dniach 19 i 20 października 2017 roku uczniowie klasy 2 g z rozszerzonym programem nauczania języka niemieckiego uczestniczyli w warsztatach językowych pt. „Cesarzowa Maria Teresa-strateg-matka-reformatorka, czyli kobieta sukcesu sprzed 300 lat”. Zajęcia odbyły się w Bibliotece Austriackiej na Uniwersytecie Rzeszowskim w ramach festiwalu literackiego: „Austria czyta”.

Bijemy rekord czytania w jednym momencie

images__specjalne__intro__rekordowe-czytanie-2017__270x200

Co roku Biblioteka Narodowa publikuje raporty o stanie czytelnictwa. Wynika z nich, że ponad 60% Polaków w ogóle nie czyta książek. Starzy nie czytają, w młodych nadzieja. Nadzieją są dzieci i młodzież, bowiem kto nie odkryje radości z czytania w wieku szkolnym, z reguły nie odkrywa jej nigdy. 10 czerwca 2016 r. o godz. 10.00 ustanowiono rekord Polski w czytaniu w jednym momencie. Czytało wówczas 432608 osób (głównie uczniów). W roku bieżącym,  w dniu 1 czerwca o godz. 10.00 zamierzamy ten rekord pobić.

Akcja ta ma na celu promocję czytelnictwa. Weżmie w niej udział i III Liceum.  Na boisku szkolnym czytać będą nasi uczniowie. Wszyscy uczestnicy przyniosą książki i wspólnie będziemy czytać – każdy to, na co ma ochotę. Dokumentację fotograficzną i wypełniony formularz dotyczący wspólnego czytania prześlemy na adres ,,Biblioteki w Szkole’’.  Gorąco zachęcamy do udziału i mamy nadzieję, że uda się nam pobić zeszłoroczny rekord.