Chór  „DOMINANTA” przygotowuje się do eliminacji rejonowych Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Będzinie. Przegląd odbędzie się w dniach 1 i 2 grudnia 2017r. w Domu Kultury „Podgórze” w Krakowie. Dyrygent: mgr Wiesław Pyzia.

Chór „DOMINANTA” w kameralnym składzie zdobył II miejsce w kategorii III szkoły średnie w XVI Wojewódzkim Przeglądzie Pieśni Patriotyczno - Religijnej w Majdanie Królewskim.

22.10.2017 r. chór Dominanta III LO  wziął udział w koncercie zespołu SPARE BRICKS A PINK FLOYD TRIBUTE BAND w Filharmonii Podkarpackiej im. Artura Malawskiego w Rzeszowie, wykonując piosenkę pt. „Another Brick in the Wall”. Dyrygentem chóru jest mgr Wiesław Pyzia.

Chór Dominanta III LO został zakwalifikowany do II edycji Ogólnopolskiego Programu Rozwoju Chórów Szkolnych Akademii Chóralnej: Śpiewająca Polska 2017. W programie uczestniczą uczniowie klas I, II i III. W ramach programu młodzież III LO weźmie udział w koncercie pt. "Rozśpiewały się obłoki" 6 grudnia 2017r. w Millenium Hall, wykonując 3 utwory. Dyrygentem chóru jest mgr Wiesław Pyzia. Zapraszamy!

Chór "DOMINANTA” z III LO w Rzeszowie wziął udział 9 czerwca 2017r. (piątek) w przesłuchaniach finałowych XXI Międzynarodowego Festiwali Pieśni Religijnej „Cantate Deo” w Kościele Farnym p.w. św. Wojciecha i Stanisława w Rzeszowie.