III LO w Rzeszowie dołączyło do sieci Szkół w Chmurze Microsoft, które wykorzystują najnowsze rozwiązania Microsoft w każdym obszarze działania. Udział w programie potwierdzony jest oficjalnym certyfikatem oraz tabliczką "Szkoła w Chmurze Microsoft" .

Zapraszamy uczniów naszej szkoły do udziału w XVI Ogólnopolskiej Biesiadzie Poetyckiej, którą organizuje I Liceum Ogólnokształcące im. ks. Stanisława Konarskiego w Rzeszowie.

Ministerstwo Edukacji Narodowej, Fundacja Rozwoju Informatyki oraz Komitet Główny Olimpiady Informatycznej serdecznie zapraszają uczniów do startu w XXVII Olimpiadzie Informatycznej, organizowanej zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej w sprawie organizacji oraz sposobu przeprowadzania konkursów, turniejów i olimpiad.

26 września obchodziliśmy w naszym liceum Europejski Dzień Języków. Z tej okazji odbył się w szkole quiz „Wiedza o Językach Naszego Kontynentu” , podczas którego nasi uczniowie sprawdzili swoją wiedzę na temat języków europejskich. Wszystkie klasy wzięły udział w konkursie na projekt logo Europejskiego Dnia Języków. Inne konkursy, w których uczniowie wzięli czynny udział, to konkurs na najpiękniejszy wiersz napisany w dowolnym języku europejskim lub na tekst do piosenki w rytmie rap.

W dniach 4-6 października 2019 r. 20 osobowa grupa uczennic i uczniów naszej szkoły wzięła udział w LV rajdzie PTTK „Jesień w Beskidzie Niskim”. Tegoroczne wędrówki prowadziły szlakami w okolicach Puław Rymanowskich, Rzepedzi  i Komańczy.

Back to top