W dniach 29.05 - 02.06.2019 r. uczniowie naszej szkoły brali udział w spotkaniu z uczniami Canisius Kolleg z Berlina w Międzynarodowym Domu Spotkań Młodzieży w Krzyżowej. Było to możliwe dzięki trwającej już od 2007r. współpracy z Fundacją Krzyżowa dla Porozumienia Europejskiego, którą koordynują Anna Mazur oraz Ewa Salamon. W tym roku uczniowie   III Liceum Ogólnokształcącego im. Cypriana Kamila Norwida w Rzeszowie już po raz dziesiąty mieli możliwość wyjazdu i wspólnych projektów z młodzieżą zaprzyjaźnionego berlińskiego liceum w ramach działań Fundacji  Krzyżowa dla Porozumienia Europejskiego. 

W dniach 29.05.- 02.06. 2018 r. uczniowie III Liceum Ogólnokształcącego im. Cypriana Kamila Norwida  w Rzeszowie mieli okazję uczestniczyć w spotkaniu z uczniami niemieckiej szkoły Canisius Kolleg Berlin, które odbywało się w Międzynarodowym Domu Spotkań Młodzieży Krzyżowa.

W dniach 17.05 – 20.05.2017 uczniowie naszej szkoły wzięli udział w projekcie „Dialog Europy Centralnej dla Młodzieży” w Nyiregygazie na Węgrzech. Grupa z III LO w składzie: Ola Porada (2a), Basia Kuduk (2d), Marysia Zwierzyńska (2f), Ula Lasota (2f), Aleksander Pasławski (2f), Bartosz Inglot (2f), Weronika Pawłowska (2e), Wiktoria Opoń (2g) wraz z koleżankami i kolegami z I, II oraz IV LO miała możliwość poznać swoich rówieśników z Węgier, Słowacji oraz Rumunii. 

W dniach 19-23 kwietnia 2017 roku w Międzynarodowym Domu Spotkań Młodzieży Krzyżowa miała miejsce kolejna, polsko-niemiecka wymiana szkolna III Liceum Ogólnokształcącego im. Cypriana Kamila Norwida w Rzeszowie i Canisius-Kolleg w Berlinie. 

W dniach 27.05.2016 – 31.05.2016 r. w Międzynarodowym Domu Spotkań Młodzieży Krzyżowa dla Porozumienia Europejskiego już po raz szósty miało miejsce spotkanie 18 uczniów i uczennic III Liceum Ogólnokształcącego im. Cypriana Kamila Norwida w Rzeszowie z rówieśnikami ze szkoły partnerskiej Canisius Kolleg w Berlinie (Niemcy).

Młodzież uczestniczyła w: grach zapoznawczych i integracyjnych, animacji językowej, całodniowej wycieczce do Wrocławia oraz pracowała z wystawą historyczną „Odwaga i pojednanie”. Kulminacyjnym punktem programu było czytanie listów pożegnalnych Helmuta Jamesa von Moltke i  Frei von Moltke w „Domu na wzgórzu”.