Wręczenie  ŚWIADECTW  DOJRZAŁOŚCI maturzystom  III LO w Rzeszowie odbędzie się 4 lipca 2019 r. (czwartek) w godz. od 9:00  do 11:00 na sali gimnastycznej.


Podręczniki na rok szkolny 2019-2020

dla klas 1-3 3-letniego liceum 
(po gimnazjum)


dla klas 1 4-letniego liceum
(po szkole podstawowej)

19 czerwca 2019 r. uroczyste zakończenie roku szkolnego 2018/2019
godz. 9:15 - uroczystości szkolne
godz. 8:00 - Msza Św. w Kościele Św.Krzyża

W dniach 7-9 czerwca 2019r. w Elblągu odbyła się Ogólnopolska Licealiada w Unihokeju Dziewcząt, impreza zorganizowana w ramach XXVI Międzynarodowego Festiwalu Unihokeja Dzieci i Młodzieży o „Puchar Bałtyku”. Reprezentacja dziewcząt z naszej szkoły pod opieką p. Bożeny Bartman zajęła III miejsce i zdobyła BRĄZOWY MEDAL w Mistrzostwach Polski Szkół Ponadgimnazjalnych.

12 czerwca 2019 roku odbył się VI Festiwal Nauki w III Liceum Ogólnokształcącym im. Cypriana Kamila Norwida w Rzeszowie. Uczniowie reprezentujący klasy pierwsze i drugie Liceum w zespołach dwuosobowych rywalizowali w Turnieju Wiedzy Ogólnej. Zadania dotyczyły nauk ścisłych, przyrodniczych, humanistycznych, sportu, filmu, muzyki.
W grupie klas pierwszych I miejsce uzyskali: Andżelika Pękala i Michał Krzywonos z klasy I „h”. Wśród klas drugich bezkonkurencyjne okazały się uczennice klasy II „c”: Julia Cienki i Klaudia Głodowska.

10 czerwca b.r. w naszej szkole odbył się ekologiczny pokaz mody inspirowany literaturą- tym razem źródłem artystycznych odniesień była grecka mitologia. Na scenie nie zabrakło więc bohaterów niezwykłych opowieści, które po dzień dzisiejszy są znane i lubiane.

4 czerwca  uczniowie naszej szkoły po raz kolejny a zarazem ostatni w tym roku szkolnym uczestniczyli w anglojęzycznym spotkaniu Inspire Rzeszów Toastmasters. Tym razem tematem wiodącym spotkania  było „Przełamywanie barier”. Dodatkowym walorem spotkania był fakt, że kilkoro mówców to rodzimi użytkownicy języka angielskiego.

Kinga Tadla z klasy 3d gimnazjum zdobyła wyróżnienie w konkursie teatralnym "ANTRAKT" organizowanym przez Przemyskie Centrum Kultury. Kinga zaprezentowała autorski monodram "Za marzycieli !". Reżyserem spektaklu była pani Jadwiga Żak. Gratulujemy sukcesu!

„Deutschland im Koffer – Niemcy w walizce‘‘ to tytuł interaktywnej wystawy, którą z inicjatywy nauczycieli języka  niemieckiego udostępnił w naszej szkole w maju i czerwcu 2019 r. Instytut Goethego w Warszawie. Wystawa jest skierowana szczególnie do uczniów uczących się języka niemieckiego. Biorą oni udział w  grach i zabawach dydaktycznych podczas wspólnego zwiedzania wystawy, wyszukują wybrane informacje na podstawie opracowanych do wystawy kart pracy.

Chór DOMINANTA III LO pod dyrekcją Wiesława Pyzi zdobył BRĄZOWE PASMO w XIV Wojewódzkim Konkursie Chórów Regionu Lubelskiego Projektu Akademia Chóralna Śpiewająca Polska 2019. Konkurs odbył się w dniach 1.05-1.06.19r. w Lublinie. Do rywalizacji przystąpiło 46 chórów z województw: podkarpackiego, lubelskiego, mazowieckiego i białostockiego. DOMINANTA zakwalifikował się do Międzynarodowego Festiwalu Chórów Akademia Chóralna w Łodzi w grudniu 2019 r.

Back to top