Uwaga! Informujemy, że konkurs taneczny odbędzie się zgodnie z planem tj.14 grudnia 2018r. o godz. 10:30 w Młodzieżowym Domu Kultury w Rzeszowie (ul. Osmeckiego 51) w sali widowiskowej. Należy przybyć do godziny 10:00, możliwość próby od 8:30 – 10:15. Zapraszamy!

Nauczyciele języka niemieckiego w III Liceum Ogólnokształcącym im. Cypriana Kamila Norwida w Rzeszowie zorganizowali konkurs na najładniejszą niemiecko–polską kartkę bożonarodzeniową dla uczniów klas I-III oraz klas III gimnazjalnych. Dziękujemy za udział w konkursie.

Informujemy, że wszystkie nadesłane zgłoszenia do Konkursu Muzycznego zostały przyjęte. Konkurs odbędzie się 13.12.2018r. w III LO. Przesłuchania konkursowe rozpoczną się o godz. 10:40. Zapraszamy!

Po zapoznaniu sie z zestawami wierszy i propozycjami prozatorskimi Komisja przyznała następujące nagrody i wyróżnienia:

Serdeczne podziękowania dla wszystkich uczniów i nauczycieli, którzy brali udział  w akcji Mikołajkowej Paczka dla hospicjum.  W tym roku wartość zebranych produktów wyniosła 3.526 zł.Uczniowie klas 3bG, 3cG, 3dG, 1a, 1b, 1c, 1d, 1e, 2c, 2d, 2e, 2f, 2g, 3b, 3c, 3f, 3g-czynnie włączyli się do naszej akcji. Dziękujemy - wolontariusze III LO

4 grudnia uczniowie naszej szkoły po raz kolejny uczestniczyli w anglojęzycznym spotkaniu Inspire Rzeszów Toastmasters. Tym razem tematem wiodącym było „Myślenie pozytywne”. Uczniowie nie tylko z zainteresowaniem wysłuchali mów o mowie ciała i znaczeniu algorytmów, ale i aktywnie włączyli się do dyskusji, zabierając głos na scenie. Klaudia Głodowska (2c) swoim debiutanckim wystąpieniem poruszyła publiczność. Gratulujemy. Następne spotkanie już wkrótce. Zapraszamy!

Od dnia 3.12.2018 r. (poniedziałek) obowiązuje nowy plan lekcji (z korektą sal od 5.12.2018r.).

UWAGA! Zaktualizowana wersja zawiera informację "wygenerowano 2018-12-04". Jeżeli Twoja przeglądarka wciąż wyświetla wersję z informacją o innej dacie, musisz odświeżyć stronę (klawisz F5) lub wyczyścić pamięć podręczną przeglądarki.  Zobacz plan --> tutaj.

SZKOLNY KONKURS MITOLOGICZNY "Między nami bogami" odbył się 26 listopada 2018r. Brali w nim udział uczniowie klas pierwszych oraz gimnazjaliści. Ich zadaniem było odpowiedzieć na pytania związane z najpopularniejszymi postaciami i wydarzeniami z mitologii greckiej.

Dzięki Waszemu ogromnemu zaangażowaniu w ubiegłą sobotę przekazaliśmy 18 worków nakrętek dla Fundacji Podkarpackiego Hospicjum dla Dzieci! W szczególności swoje podziękowania pragniemy skierować do chłopców z kl. IIIa gimnazjum (M.Krupa, A.Stencel, R.Frąc, M.Guzek), którzy dzielnie pakowali nakrętki! Pamiętajcie biorąc udział w tym szczytnym przedsięwzięciu, ofiarując nakrętki, pomagacie i okazujecie gest dobrego serca.

28 i 29 listopada 2018r. w Kamieniu odbyła się Rejonowa Licealiada w unihokeju dziewcząt i chłopców. W rywalizacji dziewcząt uczestniczyło 6 drużyn, chłopców
9 zespołów. Reprezentacja dziewcząt z naszej szkoły zajęła I miejsce, chłopców III miejsce zapewniając sobie tym samym awans do półfinałów wojewódzkich.