Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2023/2024. Życzymy udanych i bezpiecznych wakacji!

18 czerwca 2024 roku młodzież III LO im. Cypriana Kamila Norwida w Rzeszowie wraz z dyrektorem szkoły i nauczycielami wychowania fizycznego została zaproszona do IX LO im. Św. Królowej Jadwigi z Oddziałami Dwujęzycznymi na Dzień Sportu. Uczniowie i uczennice próbowali swoich sił w rywalizacjach drużynowych (siatkówka, koszykówka) lub konkurencjach indywidualnych, a zwieńczeniem spotkania był mecz siatkówki między zespołami nauczycieli IX LO i III LO. Wszyscy świetnie się bawili. 

21 czerwca 2024 r. uroczyste zakończenie roku szkolnego 2023/2024

godz. 9:15 - uroczystości szkolne

godz. 8:05 - Msza Św. w Kościele Św.Krzyża

Informacje dotyczące przyznawania stypendiów w ramach  Programu Stypendialnego Miasta Rzeszowa pn. Primus inter pares znajdują się na stronie --> linkSkładanie wniosków będzie możliwe od 1 czerwca do 30 września 2024 r. pod adresem: https://rzeszow.estypendia.pl/

Szanowni Rodzice,

informuję, że w dniu 6 czerwca 2024 r. (czwartek) w godz. 17:30 - 18:30 odbędą się konsultacje dla rodziców.

Serdecznie Państwa zapraszam.

Marek Plizga

Dyrektor

III LO w Rzeszowie

Już po raz drugi uczniowie III LO w Rzeszowie przystąpili do II edycji konkursu Naukolatek, którego organizatorem w województwie podkarpackim jest Politechnika Rzeszowska. Zespół złożony z uczniów klasy 2b: Aleksandra Malec, Kacper Lubecki, Karol Kopacki, którego opiekunem jest nauczycielka informatyki Urszula Bieniasz, napisał projekt System Nawigacji Szkolnej, który został wysoko oceniony merytorycznie i uzyskał rekomendację na zakup środków do realizacji w wysokości 10000 zł.

Uczniowie biorący udział w zajęciach rozwijających kreatywność z klas 2a i 3g zrealizowali 24 maja b.r. symulację rozprawy sądowej w Sądzie Okręgowym w Rzeszowie. Wcielili się w role uczestników postępowania karnego.  Mogli poczuć atmosferę panująca na sali sądowej. Opiekunem młodzieży była pani Małgorzata Książek.  

Szanowni Rodzice, zapraszam na spotkania z wychowawcami klas, które odbędą się w dniu 28 maja 2024 roku (wtorek) o godz. 17.30.

Dyrektor III LO w Rzeszowie

Marek Plizga

Z dumą informujemy, że Jagoda Jędryka z klasy 2a zdobyła wyróżnienie w drugim etapie konkursu geologicznego pt. "Na krańcach Ziemi" zorganizowanego przez Państwowy Instytut Geologiczny. Opiekunką konkursu była Pani profesor Iwona Petryczkiewicz-Nowak. Serdecznie gratulujemy i zachęcamy do przeczytania pracy konkursowej zamieszczonej --> tutaj

W związku z 20 rocznicą przystąpienia Polski do Unii Europejskiej w naszej szkole odbył się Quiz wiedzy o Unii Europejskiej, w którym wzięło udział po 2 przedstawicieli z klas 1, 2 i 3.  Z przyjemnością informujemy, że zwycięzcami konkursu zostali Aleksander Iskrzycki i Mikołaj Plizga z klasy 3A! Wyróżnienie otrzymują  Zuzanna Partyka i Laura Eichberger z klasy 2c. Serdecznie gratulujemy!