Z dumą informujemy, że uczniom III Liceum Ogólnokształcącego  im. Cypriana Kamila Norwida w Rzeszowie przyznano stypendia. Jakub Pańczak, uczeń klasy 4f oraz Marcin Witek, uczeń klasy 3b  7 grudnia 2023 roku odebrali z rąk pani Małgorzaty Rauch - Podkarpackiego Kuratora Oświaty w Rzeszowie pamiątkowe dyplomy.

Miło nam poinformować społeczność szkolną III Liceum o sukcesie  ucznia klasy 2a Jakuba Wróbla, który zakwalifikował się do III etapu Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o MediachJakub będzie reprezentował naszą szkołę na etapie centralnym  w Warszawie w marcu przyszłego roku. Serdecznie mu gratulujemy awansu i wielkiego osiągnięcia w tej interdyscyplinarnej olimpiadzie.

Z radością informujemy, że Julia Mucha z klasy 2b, Zuzanna Kopacka, Milena Krok oraz Zuzanna Ślusarska z klasy 2e, w kwietniu 2023 spełniły swoje największe marzenie. Wystąpiły na najlepszej scenie na świecie biorąc udział w zawodach marzeń – na Florydzie, gdzie zostały finalistkami podczas International Cheer Union World Cheerleading Championship 2023 w Orlando w Stanach Zjednoczonych. Ostatecznie zakończyły zawody jako 6 najlepszy zespół ŚWIATA w kategorii freestyle Pom Junior! Gratulacje!

W dniach 26-28 maja 2023r najwyżej sklasyfikowani laureaci XLIX Olimpiady Geograficznej rywalizowali w Warszawie o powołanie do reprezentacji Polski na zawody międzynarodowe. Odbyły się zawody pisemne, terenowe oraz quiz multimedialny w języku angielskim.  Z dumą informujemy, że Jakub Pańczak z klasy 3f zajął bardzo wysokie 5 miejsce i tym samym zakwalifikował się do reprezentacji Polski na IX Olimpiadę Bałtycką, która odbędzie się w Estonii i na Łotwie w dniach 26-30 czerwca 2023r.