24 marca w Sanoku odbył się Finał Wojewódzki Licealiady w unihokeju dziewcząt,  gdzie po eliminacjach rejonowych i półfinałowych do zawodów zakwalifikowało się 6 najlepszych drużyn z Podkarpacia.  Reprezentacja dziewcząt pod opieką pani Bożeny Bartman zdobyła srebrny medal!

Wyniki Konkursu Fotograficznego XXIX edycji RDKS.

Szanowni Państwo,
Informuję, że konsultacje z nauczycielami zaplanowane na dzień 11 kwietnia 2024 r. zostają przeniesione na dzień 22 kwietnia 2024 r. (poniedziałek) w godz 18.00 - 19.00.

Marek Plizga
III LO w Rzeszowie

22 marca 2024 roku, w ramach promowania Światowego Dnia Wody, w Sali Sesyjnej rzeszowskiego Ratusza, odbyła się uroczysta Gala Finałowa II edycji Międzyszkolnego Anglojęzycznego Konkursu "Interschool Water Quiz" o zasięgu powiatowym, zorganizowanego przez III Liceum Ogólnokształcące im. C. K. Norwida w Rzeszowie pod patronatem honorowym Pana Konrada Fijołka, Prezydenta Rzeszowa i Wiceprezydent Rzeszowa, Pani Krystyny Stachowskiej oraz pod patronatem Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Rzeszowie, które ponownie ufundowało cenne nagrody dla zwycięzców.

20 marca 2024 roku grupa uczniów z klas 2a, 2g i 3g pod opieką Małgorzaty Książek miała okazję uczestniczyć w rozprawie główne Wydziału Karnego Sądu Okręgowego w Rzeszowie. Sprawa dotyczyła m.in. przestępstwa ściganego urzędu: usiłowania zabójstwa. Uczniowie mieli okazję porozmawiać z sędzią prowadzącym sprawę – przewodniczącym ławy sędziowskiej panem Andrzejem Borkiem, który zapoznał ich z okolicznościami sprawy, wyjaśnił powody powiększonego składu sędziowskiego.