Wyniki Konkursu Fotograficznego XXIX edycji RDKS.

Od dnia 6.02.2023 r. (poniedziałek) obowiązuje nowy plan lekcji.
UWAGA! Zaktualizowana wersja zawiera informację "wygenerowano 2.02.2023". Jeżeli Twoja przeglądarka wciąż wyświetla wersję z informacją o innej dacie, musisz odświeżyć stronę (klawisz F5) lub wyczyścić pamięć podręczną przeglądarki.  Zobacz plan --> tutaj.

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia III LO im. Cypriana Kamila Norwida w Rzeszowie przy ulicy Szopena 11. Będziecie Państwo mogli uczestniczyć w Wystawie i Giełdzie Minerałów i Wyrobów Jubilerskich. Spotkania kolekcjonerów i wystawców to wspaniała okazja do zapoznania się ze skarbami skrzętnie ukrywanymi w głębokich warstwach skorupy ziemskiej. Impreza ta łącząc, walory wystawowo-handlowe może być z jednej strony doskonałą lekcją geologii, geografii, chemii i nauki o środowisku, a z drugiej może stanowić okazję do pozyskania okazów do własnej kolekcji. Umożliwia także nabycie ciekawej galanterii oraz ozdób wykonanych z różnego typu kamieni.
Termin: 04.02 - 05.02.2023
w godz. 10.00 do 18.00 

12 stycznia 2023r. uczniowie klasy 4d wzięli udział w spotkaniu z absolwentką III LO, Patrycją Szubart. Patrycja ukończyła naszą szkołę w 2017r.,a następnie rozpoczęła studia na Uniwersytecie Medycznym w Lublinie na kierunku analityk medyczny. Obecnie pracuje w zakładzie diagnostyki    medycznej jednego z rzeszowskich szpitali. W trakcie spotkania nasza absolwentka podzieliła się z uczestnikami swoimi wspomnieniami z czasów szkolnych oraz opowiedziała o wyborze kierunku studiów i satysfakcji z wykonywanej pracy.

Jakub Pańczak z klasy 3f zakwalifikował się do II etapu XVI Ogólnopolskiej Olimpiady o Diamentowy Indeks AGH z zakresu geografii z elementami geologii, Piotr Józefczyk i Michał Mizia z klasy 4bs zakwalifikowali się do II etapu z matematyki a Kamila Młynarczyk z klasy 2b zakwalifikowała się do II etapu z fizyki. Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnym etapie, który już w styczniu!