Dzień 9 maja  jest dniem, w którym co roku świętujemy pokój i jedność w Europie. 9 maja przypada rocznica podpisania historycznej Deklaracji Schumana. W swoim przemówieniu wygłoszonym w Paryżu w 1950 r. Robert Schuman (ówczesny francuski minister spraw zagranicznych) zaproponował nową formę współpracy politycznej w Europie, która uniemożliwiłaby wybuch nowej wojny. Plan Schumana uważa się za zalążek tego, czym dzisiaj jest Unia Europejska. 

Obchody Dnia Europy 

Aby uczcić Dzień Europy, na początku maja instytucje europejskie organizują Dzień Otwartych Drzwi dla zwiedzających w Brukseli i w Strasburgu. Każdego roku tysiące osób uczestniczy w debatach, koncertach, wizytach grupowych i innych wydarzeniach organizowanych w ramach obchodów Dnia Europy oraz w działaniach mających na celu informowanie społeczeństwa o UE. 

Mimo pandemii COVID-19 instytucje UE nadal zapraszają obywateli Europy i świata w odwiedziny, tyle że online.  

Nasza szkoła pragnie włączyć się do obchodów Dnia  Europy zapraszając  uczniów klas 1 i 2  do wzięcia udziału w  konkursie pt: „Zjednoczona w różnorodności”

Konkurs odbędzie się za pośrednictwem platformy Microsoft Office i będzie dostępny pod linkiem przesłanym przez wychowawców w dniach 10-12 maja 2021r.  Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych!