W dniu 21 listopada w Podkarpackim Hospicjum dla Dzieci w Rzeszowie odbyła się konferencja nt. "Wolontariat społeczne zaangażowanie na rzecz dzieci w ramach projektu Nie jesteś Sam", w której wzięły udział trzy wolontariuszki III Liceum w Rzeszowie pod opieką pani Alicji Lewińskiej.

Konferencja Wolontariatu Show Gallery

W programie konferencji znalazły się między innymi wypowiedzi wolontariuszy akcyjnych i medycznych, fizjoterapeutów oraz psychologa, które miały na celu zachęcenie młodzieży do aktywnej działalności w wolontariacie. Podczas konferencji nie zabrakło także przemówień osób, takich jak: Dyrektor Muzeum Dobranocek w Rzeszowie, Prezes Hospicjum, czy koordynator wolontariatu, którzy w ciekawy sposób starali się przybliżyć uczestnikom cel działalności dla potrzebujących, chorych dzieci i otworzyć im

serca na pomaganie. Konferencja była również doskonałą okazją do zgłębienia wiedzy wolontariuszy i możliwością pomocy dla najmłodszych, poprzez włączenie się do akcji "Nakręć się na pomaganie", z której dochód zostanie przeznaczony na leki, opatrunki i sprzęt medyczny dla podopiecznych Hospicjum.

Warto pomagać! Przyłącz się do naszej akcji zbierania nakrętek dla Hospicjum. Kolejny raz przekażemy je Fundacji. Zbiórkę w kantorku wf organizuje Alicja Lewińska - do 1 grudnia. Dziękujemy!