5 grudnia 2016 roku w III Liceum Ogólnokształcącym im. Cypriana Kamila Norwida odbyła się prezentacja prac przygotowanych do etapu szkolnego XLVII Olimpiady Literatury i Języka Polskiego.

Do zawodów przystąpili następujący uczniowie:

- Katarzyna Kloc (III „a”) przygotowała pracę na temat: Pozór, iluzje i sny w literaturze staropolskiej;

- Anna Bogacz (III „a”) zajęła się tematem: „Grzeczność nie jest nauką łatwą ani małą…” Zasady etykiety językowej – ich stosowanie lub naruszanie w kontaktach różnych pokoleń i środowisk, w rozmaitych formach komunikacji językowej i w różnych typach przekazów,

- Maciej Kogut (III „a”) wybrał temat: Pozór iluzje i sny w literaturze staropolskiej.

Uczniowskie prace zostały zrecenzowane przez nauczycieli języka polskiego, skierowane do zawodów II stopnia i wysłane do oceny przez pracowników naukowych Instytutu Filologii Polskiej Uniwersytetu Rzeszowskiego.