Z okazji Europejskiego Dnia Języków 2020 nauczyciele języków zapraszają młodzież III LO na obchody tego święta, które odbędą się dnia 25 września 2020r. (piątek). Program tegorocznych obchodów Europejskiego Dnia Języków obejmuje:

1. Konkurs koszulkowy polegający na zaprojektowaniu logo Europejskiego Dnia Języków Informacje szczegółowe dotyczące sposobu wykonania tego projektu znajdziecie na oficjalnej stronie Europejskiego Dnia Języków 2020 pod linkiem https://edl.ecml.at/ w zakładce Zadania.

2. Konkurs na krótki film wideo prezentujący temat „Co odważysz się zrobić w obcym języku?”

Konkurs ten polega na nagraniu krótkiego klipu wideo (nie dłuższego niż 30 sekund), opierającego się na tym pytaniu. Klip ten może być oparty na jednym lub na kilku zadaniach zawartych w „Podręczniku zadań językowych tajnego agenta” znajdującego się na oficjalnej stronie Europejskiego Dnia Języków 2020 pod linkiem https://edl.ecml.at/ w zakładce Zadania – Wyzwanie Językowe EDJ. Można również oprzeć nagranie na swoim własnym pomyśle. W trakcie wykonywania tego zadania nie należy jednak robić niczego, co groziłoby zdrowiu lub bezpieczeństwu twojemu lub zdrowiu kogokolwiek innego!

3. Konkurs “Europa od kuchni” na tutorial lub reportaż zdjęciowy dotyczący przygotowania i prezentacji potrawy charakterystycznej dla wybranego kraju europejskiego.

Polega on na zrealizowaniu krótkiego klipu lub serii zdjęć przedstawiających poszczególne etapy przygotowania potrawy narodowej lub potrawy kojarzącej się z dowolnie wybranym krajem europejskim.

Prace konkursowe należy przygotować indywidualnie.

Laureaci konkursów zostaną obdarowani atrakcyjnymi nagrodami!

Nauczyciele zapoznają uczniów z ideą Dnia Języków i do 23.09.2019 r. (środa) chętni uczniowie przygotują prace.

Uczestników konkursu prosimy o przesyłanie prac do swoich nauczycieli języków obcych przez pocztę elektroniczną z konta na Microsoft Office 365.

Ogłoszenie wyników konkursów i wręczenie nagród odbędzie się 25.09 (piątek).

Zapraszamy do udziału w konkursach i wspólnej zabawy!