Chcesz zdobyć renomowany certyfikat językowy? Teraz już możesz zrobić to w naszej szkole! III LO stało się Ośrodkiem Egzaminacyjnym TELC! Co to jest EGZAMIN TELC? Egzaminy TELC są opracowywane i administrowane przez organizację telc GmbH z siedzibą we Frankfurcie nad Menem, posiadającą ponad czterdziestoletnie doświadczenie w tworzeniu i przeprowadzaniu egzaminów językowych na najwyższym europejskim poziomie.

Egzaminy The European Language Certificates – TELC kontynuują wieloletnią tradycję europejskich certyfikatów językowych, które od dziesięcioleci przyczyniają się do rozwoju nauczania języków obcych w Europie i na świecie.

Międzynarodowe egzaminy telc – language tests, jako egzaminy językowe o ukierunkowaniu międzynarodowym, dzięki swej rzetelnej i uczciwej ocenie wyników kandydatów oferują większe możliwości w świecie naznaczonym mobilnością.

Uzyskanie certyfikatu TELC, to: szansa zdobycia dobrego zawodu, szansa szybkiej i skutecznej kariery zawodowej, ale przede wszystkim możliwość pełniejszego i świadomego uczestnictwa w życiu społecznym Europy i świata.

I Ty to potrafisz!

Pełna gama egzaminów językowych The European Language Certificates–telc obejmuje:

język ogólny i specjalistyczny między innymi z dziedzin: turystyki, biznesu, medycyny.

egzaminy dla dorosłych, studentów i młodzieży już od 10 roku życia!

ponad 70 różnych egzaminów na wszystkich poziomach zaawansowania językowego wg. CEF.

W III LO możesz zdać egzamin językowy TELC z języka angielskiego oraz hiszpańskiego na poziomach A1, A2, B1 lub B2. Wkrótce w naszej ofercie pojawi się także język niemiecki, francuski i rosyjski.

Przykładowe zestawy egzaminacyjne możesz zobaczyć i/lub wydrukować tu: https://www.telc.net/en/candidates/language-examinations.html

Wybierz język oraz poziom i przejrzyj zestaw egzaminacyjny. Egzamin składa się z dwóch części: pisemnej i ustnej. Część pisemna sprawdza takie umiejętności jak: czytanie, pisanie, słuchanie, znajomość gramatyki i słownictwa. 

ZDAJESZ EGZAMIN W NASZEJ SZKOLE!

Elastyczny system egzaminacyjny uwzględnia oczekiwania kandydatów. Pierwsza proponowana sesja egzaminacyjna przypada na termin 22.01.2021r. Wpłaty i rejestracja do 16.12.2020r. Egzamin będzie miał miejsce na terenie III LO w Rzeszowie. Kolejna sesja egzaminacyjna planowana jest na maj 2021, potem wrzesień 2021.

Koszt egzaminu: A1, A2: 290 zł; B1: 370 zł, B2 440 zł; (istnieje możliwość nieznacznej zmiany ceny, która jest zależna od obowiązującego kursu euro);

Rejestracja emailowa: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Wpłata na konto: Bank PeKaO SA II/O/Rzeszów nr: 86 1240 2614 1111 0000 3963 3628 (w tytule należy wpisać: egzamin telc z języka ………………………, Imię i nazwisko uczestnika egzaminu)

MASZ PYTANIA?

O kwestiach formalnych, zapisach oraz wpłatach możesz zasięgnąć informacji u p. Agnieszki Bury. Jeśli masz pytania dotyczące egzaminu i jego przebiegu poproś o pomoc nauczycieli j. angielskiego: p. Małgorzatę Baran, p. Maję Dąbrowską- Mosior, p. Marię Grębosz, p. Małgorzatę Kowalską, p. Joannę Zielińską lub p. Dominikę Zielińską- Duszę. O język hiszpański zapytaj: p. Agnieszkę Bury, p. Magdalenę Martinez- Węgrzyn lub p. Małgorzatę Kabaj.

Back to top