Nauczyciele języka polskiego zachęcają uczniów naszej szkoły do udziału w konkursach  literackich i artystycznych.

II Liceum Ogólnokształcące im. Cypriana Kamila Norwida w Krasnymstawie zaprasza młodzież naszej szkoły do udziału w Wirtualnym XIV Ogólnopolskim Konkursie Norwidowskim.

Konkurs odbywa się w czterech kategoriach: 
a) literacka – esej (temat: Człowiek i wartości w twórczości Norwida),
b) interpretacja plastyczna/ graficzna zainspirowana dowolnie wybranym utworem Norwida,
c) prezentacja multimedialna ukazująca życie i twórczość Cypriana Norwida,
d) poezja śpiewana – utwór skomponowany do tekstu Norwida.

Termin nadsyłania prac upływa 31 maja 2021 roku. Szczegółowe informacje są dostępne u nauczycieli języka polskiego i muzyki.

Serdecznie zapraszamy!


Sekcja Dydaktyków Koła Naukowego Polonistów w Instytucie Polonistyki i Dziennikarstwa Uniwersytetu Rzeszowskiego zaprasza uczniów i uczennice III Liceum Ogólnokształcącego im. Cypriana Kamila Norwida do udziału w I edycji Konkursu pn. „Literackie spotkania z tekstami kultury”. Motywem przewodnim I edycji konkursu jest malarstwo polskie przełomu XIX-XX wieku.

Zainspiruj się sztuką, napisz wiersz lub esej!

Prace konkursowe należy przesłać drogą elektroniczną pod adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do 23 maja 2021 roku. Szczegółowych informacji udzielają poloniści III LO. Serdecznie zapraszamy!