Europejski Dzień Języków obchodzony jest 26 września od 2001 r. z inicjatywy Rady Europy i we współpracy z Komisją Europejską. W tym roku w naszej szkole świętujemy ten dzień 27.09.2021 i w związku z tym zachęcamy uczniów do uczestnictwa w ciekawych zajęciach i konkursach:

1. Interesujące lekcje językowe z możliwością zrobienia sobie grupowych zdjęć w Fotobudce na I p. przy pokoju nauczycielskim.

2. Lekcje z native speakerem w języku angielskim (27-28.09) zorganizowane dla niektórych grup.

3. Konkurs na najciekawsze indywidualne lub grupowe przebrania (w dniu 27.09) w kolorach flag i/lub z elementami związanymi z danym krajem. Zwycięzców wyłoni samorząd szkolny.

4. Konkurs fotograficzny „Zdjęcie paszportowe”. Zrób ciekawe ujęcie jakiejś rzeczy kojarzącej się z danym krajem europejskim, jego językiem i kulturą i prześlij go na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. oraz wywołaj w formacie 15x20 i oddaj podpisane pani profesor Małgorzacie Baran, Magdalenie Martinez-Węgrzyn lub innemu nauczycielowi języka obcego do dnia 24.09.2021 do godz. 9.00. Zdjęcia te utworzą galerię, a najciekawsze zdjęcia zostaną nagrodzone.

5. Konkurs na plakat pt. „20 lat EDJ czyli 20 powodów dla których warto uczyć się języków”. Plakaty w języku polskim lub obcym w formacie A2 lub A3 wykonane indywidualnie lub w parach podpisane składamy pani Małgorzacie Baran, Magdalenie Martinez-Węgrzyn lub innemu nauczycielowi języka obcego do dnia 24.09.2021. Doceniamy kreatywność!

6. Konkurs na przepis na tort w języku obcym z okazji 20 rocznicy Europejskiego Dnia Języków.

Przepis oraz zdjęcie wykonanego tortu należy dostarczyć do pani Małgorzaty Baran, Magdaleny Martinez-Węgrzyn lub innego nauczyciela języka obcego do dnia 27.09.2021 do godz. 9.00.

7. Konkurs na „3LO Mini-Vlog”  tzn. krótki filmik w formie video bloga w języku obcym, ukazujący parę epizodów z życia naszej szkoły, spacer po szkole itp. Możesz wykorzystać atmosferę nadchodzących wydarzeń z życia szkolnego np. Dzień Patrona, Europejski Dzień Języków.  Wyślij filmik na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do 11.10.2021. Dodatkowo twój vlog może być użyty w promocji szkoły.

Oprócz tego 27 września:

Fotobudka czynna też na przerwach!

Karaoke w różnych językach!

Muzyka z różnych krańców Europy!

Klimat międzynarodowy zapewniony!!!

Do zabawy zapraszają nauczyciele języków.

Szczegółowe informacje na stronie szkoły oraz na tablicy informacyjnej przy sekretariacie szkoły.