29 października 2021r. w ramach obchodów Roku Jubileuszowego 110 rocznicy Jubileuszu III Liceum Ogólnokształcącego w Rzeszowie, gościliśmy na cyklicznym spotkaniu z absolwentami naszej Szkoły Oliwera Wdowika. To niezwykle utalentowany polski lekkoatleta specjalizujący się w biegach sprinterskich. Klasy 1 i 2 naszej Szkoły z zaciekawieniem wysłuchały historii sukcesów sportowych naszego Gościa, opowieści o determinacji, pasji i zaangażowaniu, które są niezbędne w karierze sportowej.

Spotkanie z Absolwentem - Oliwer WdowikShow Gallery

Oliwer mimo młodego wieku ma na swoim koncie liczne sukcesy takie jak m.in. Brąz Mistrzostw Świata w sztafecie 4x100 metrów w Kenii, rekord Europy w sztafecie 4x100 metrów - 38.90s, V miejsce Mistrzostw Świata w biegu na 100 metrów - najwyższe w historii, VI miejsce Mistrzostw Europy w biegu na 200 metrów, IV miejsce Mistrzostw Europy w sztafecie 4x100 metrów, Mistrzostwo Polski Juniorów w biegu na 200 metrów, Wicemistrzostwo Polski Seniorów w biegu na 200 metrów, III miejsce Halowych Mistrzostw Polski Juniorów w biegu na 200 metrów, Wicemistrzostwo Halowych Mistrzostw Polski Juniorów w biegu na 60 metrów.

Oliwer nie ustaje w swoich planach i dzięki wysiłkowi i konsekwencji w treningach ustanowił nowy rekord życiowy na 100 metrów - 10.37s (+0.5 m/s) - 3 wynik w historii oraz nowy rekord życiowy na 200 metrów - 20.96s - 5/6 wynik w historii.

Spotkanie z naszym Absolwentem było przyjemną lekcją woli walki i osiągania sukcesów. Dziękujemy!