W ramach Olimpiady „Zwolnieni z Teorii” zespół z klasy 3bs realizuje projekt "E-Seniorzy".

Coś o nas

Aleksandra Rusin, Katarzyna Kempa, Aleksandra Morawska, Dominika Rechtoń, Klara Wesołowska, Piotr Lęcznar, Kacper Sołtys, Jakub Turoń, Radek Mikuła. Jesteśmy uczniami klasy 3Bs. Chcąc się wykazać oraz zrobić coś dobrego, postanowiliśmy spróbować swoich sił, biorąc udział w olimpiadzie Zwolnieni z teorii, tworząc własny projekt  E-seniorzy.

Czym są Zwolnieni z teorii?

Jest to platforma, która od 2013 roku wychodzi naprzeciw edukacji szkolnej, uzupełniając ją o przestrzeń do zdobywania praktyki. Działa w oparciu o nowoczesną metodykę nauczania, w ramach której robiąc prawdziwy projekt społeczny, rozwija się kompetencje proinnowacyjne, potrzebne w pracy i prawdziwym życiu takie jak: empatia i poczucie sprawstwa, kreatywność, praca zespołowa, komunikacja czy rozwiązywanie problemów.

Organizuje ona praktyczną, ogólnopolską Olimpiadę Zwolnieni z Teorii, w ramach której uczniowie sami organizują projekty społeczne.

Na czym polega projekt E-Seniorzy?

Zadaniem inicjatywy E-Seniorzy jest pokazanie osobom starszym wirtualnego świata. Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, jakie trudności związane z brakiem umiejętności obsługi komputera i Internetu napotykają naszych Dziadków. Współczesne życie bez technologii jest trudne. Patrząc na sytuację, jaka panuje na świecie, komunikacja z bliskimi przez Internet jest bardziej bezpieczna niż spotkanie na żywo. Dlatego właśnie powstał nasz projekt, aby seniorzy mogli stać się samodzielni w tej dziedzinie oraz aby pokazać, że wirtualny świat to nie tylko same zagrożenia i niebezpieczeństwa. Chcemy także, żeby osoby starsze zaczęły wykorzystywać komputery w codziennym życiu, przełamując jednocześnie stereotypy. Przeprowadzimy serię warsztatów podczas których przekażemy wiedzę seniorom na temat podstawowej obsługi komputera, podstaw bezpieczeństwa w Internecie i działania portali społecznościowych. W ramach organizowanych spotkań z seniorami każdy uczestnik ma dostęp do komputera/laptopa, na którym uczy się.