15 grudnia 2023 r.  grupa 18 uczniów z klas 4g i 3g pod opieką pani Małgorzaty Książek brała udział w projekcie realizowanym przez Wyższą Szkołę Prawa i Administracji w Rzeszowie we współpracy z Ambasadą Stanów Zjednoczonych.

WSPiA dla praworządnościShow Gallery

Uczniowie mieli okazję uczestniczyć w warsztatach antydyskryminacyjnych nawiązujących do eksperymentu ukazanego w filmie “Niebieskoocy” prowadzonych przez mgr Alenę Myrdę, ekspertkę z zakresu kryminalistyki i kryminologii oraz zajęciach na temat  skargowania do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka prowadzonych przez mgr Ewę Kojder – Pawluś, specjalistkę z zakresu prawa cywilnego. Dla podsumowania warsztatów została przeprowadzona debata oxfordzka do tezy: Kara śmierci powinna zostać utrzymana. Czteroosobowy zespół w składzie: Mateusz Kwaśnik, Kacper Burzyński. Kamil Król i Szymon Miernik zmagali się z broniącymi tezy uczniami I Liceum Ogólnokształcącego z Jarosławia. Obserwujący eksperci WSPiA wysoko ocenili prezentacje uczniów.