W marcu w naszej szkole odbyły się dwie edycje warsztatów, które zorganizowaliśmy z myślą o gimnazjalistach z Podkarpacia, zainteresowanych językiem hiszpańskim i chcących wziąć udział w tegorocznym II Międzyszkolnym Konkursie Wiedzy o Hiszpanii i Krajach Hiszpańskojęzycznych.

Pierwsza odsłona warsztatów, która odbyła się 7 marca 2016 roku stała się niepowtarzalną okazją do odwiedzenia Karaibów oraz innych egzotycznych krajów Ameryki Środkowej. Gospodyni warsztatów, p. Agnieszka Bury, przygotowała wiele ciekawych gier oraz ineteraktywną prezentację dotyczącą m.in. Kuby i jej kultury. Jedną z licznych atrakcji przewidzianych w tym dniu była lekcja salsy poprowadzona przez profesjonalnych instruktorów tańca z Rzeszowskiej Szkoły Salsy.

Tydzień później, tj. w środę 16 marca 2016 roku, p. Joanna Paśkiewicz zaprosiła kolejną 23 - osobową grupę gimnazjalistów na wspólną podróż po Hiszpanii. Środowe spotkanie zachęciło młodzież do poznania m.in. geografii, sztuki i kultury ojczyzny Don Kiszota w bardziej atrakcyjnej formie. Liczne ćwiczenia interaktywne, filmiki oraz gry, przyczyniły się do świetnej atmosfery nauki poprzez zabawę.

Obie odsłony warsztatów uświetniła obecność zaprzyjaźnionego z naszą szkoła native speakera z Hiszpanii, Nacho Solabre. Rodowity Hiszpan chętnie współpracuje z nauczycielami z III LO, uczestnicząc w lekcjach, m.in. z języka hiszpańskiego.

Mamy nadzieję, że nasza inicjatywa spodobała się przybyłym gimnazjalistom oraz, że zdobyta wiedza przyczyni się do lepszego przygotowania się do II Międzyszkolnego Konkursu Wiedzy o Hiszpanii i Krajach Hiszpańskojęzycznych, który odbędzie się już 7 kwietnia 2016 roku w III LO w Rzeszowie. Serdecznie zapraszamy!

Organizatorzy:

Joanna Paśkiewicz