26.09.2018 z okazji Europejskiego Dnia Języków w III LO odbyły się konkursy związane z nauczanymi w tej szkole językami.

Europejski Dzień Języków 2018Show Gallery

Oto wyniki konkursów:

- konkurs na najlepsze przebranie w kolorach flagi wygrała klasa 2A, drugie i trzecie miejsce zajęły klasy 1G i 2D i 1G,  a konkurencję indywidualną  Katarzyna Korab kl. 1A.

- konkurs z kodami QR pt. „Ciekawostki językowe” wygrała klasa 3G, zaś drugie i trzecie miejsce zajęły klasy 1A i 1H .

- w konkursie na najciekawszy wiersz wyróżnienia otrzymali w: języku polskim- Natalia Ziaja kl. 2A, języku angielskim- Izabela Miazga kl. 2G, języku francuskim- Jakub Roj kl. 2 A, języku niemieckim- Agnieszka Mikołajewska kl. 2D.

- w konkursie na plakat promujący Europejski Dzień Języków wyróżnienia otrzymali :

Katarzyna Lew i Gabriela Bąk kl. 2D, Magdalena Perlak, Wiktoria Stec, Anna Busz kl. 1B, Aleksandra Jamróz kl.3C gimnazjalna.

Wyróżnione prace będą wywieszone na tablicy koło pokoju nauczycielskiego a nagrody we wszystkich konkurencjach zostaną wręczone w najbliższym czasie.

Ponadto uczniowie wybranych klas brali udział w pokazie multimedialnym przedstawienia w wykonaniu naszych uczniów pt. „The Creepy Corpse of Cal Capone”, które w 2016 roku wygrało Festiwal Teatrów Obcojęzycznych.

Jednak największym zainteresowaniem cieszyła się tzw. „Europejska Fotobudka”(fotorelacja tutaj).

Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy wszystkim za wspólną zabawę.