Izabela Kus zdobyła pierwszą nagrodę w kategorii uczniów szkół średnich w XVII Ogólnopolskim Konkursie na Esej pt. „Na drodze do siebie. Podróże z bohaterami Stachury." Jurorzy XVII edycji  Konkursu na esej literacki, dr hab. Jacek Gutorow, prof. Uniwersytetu Opolskiego, dr hab. Adrian Gleń, prof. Uniwersytetu Opolskiego, dr Sławomir Kuźnicki (UO) w uzasadnieniu napisali:

„Wyróżniona główną nagrodą praca jest pełnokrwistym literackim esejem, który oparty został o bezpośrednio  zrealizowany koncept wspólnego podróżowania z bohaterami prozy Edwarda Stachury. Główną zaletą tego tekstu jest umiejętne uchwycenie stylu i problematyki dzieł autora „Fabuli rasy”, na szczególną uwagę zasługuje zwłaszcza zdolność twórczego naśladowania swoistej wrażliwości i sposobu myślenia bohaterów tej prozy.”

Izabela Kus jest uczennicą klasy 1a o profilu humanistycznym. Razem z nią w Konkursie wzięło udział jeszcze sześć dziewcząt z tej klasy: Oliwia Kobylarz, Agnieszka Kowal, Amelia Kornak, Kinga Pieczonka, Sybilla Wepsięć i Katarzyna Żelisko.

Nagrodzonej uczennicy serdecznie gratulujemy niebywałego sukcesu,  a wszystkim życzymy dalszego zapału do pracy i wiary we własne siły!

Wymienione uczennice pracowały pod kierunkiem p. Grety Konefał.

ZAPRASZAMY DO LEKTURY NAGRODZONEJ PRACY --> tutaj