W dniach 4-6 października 2019 r. 20 osobowa grupa uczennic i uczniów naszej szkoły wzięła udział w LV rajdzie PTTK „Jesień w Beskidzie Niskim”. Tegoroczne wędrówki prowadziły szlakami w okolicach Puław Rymanowskich, Rzepedzi  i Komańczy.

Serdecznie zapraszamy do udziału w XXVIII edycji Rzeszowskich Dni Kultury Szkolonej organizowanych w III Liceum Ogólnokształcącym im. Cypriana Kamila Norwida w Rzeszowie. Ze względu na sytuację epidemiczną jesteśmy zmuszeni ograniczyć liczbę i sposób przeprowadzania konkursów, w tym roku będą to tylko konkursy literacki i fotograficzny zdalnie.

Uprzejmie informujemy, że z uwagi na sytuację epidemiczną, ogłoszenie wyników konkursów literackiego i fotograficznego w ramach XXVIII edycji Rzeszowskich Dni Kultury Szkolnej zostało przesunięte. Lista laureatów ukaże się na stronie internetowej III Liceum Ogólnokształcącego im. Cypriana Kamila Norwida w Rzeszowie 25 stycznia 2021r.

mgr Grażyna Dzikowska
mgr Katarzyna Delikat

Miło nam poinformować, że uczennice naszej szkoły: Jolanta Frańczak, Weronika Jamioł oraz Justyna Gościniak i Izabela Najda z kl.IIf zajęły odpowiednio II i III miejsce w Jesiennych Drużynowych Marszach na Orientację PTTK. Zawody odbyły się w Turzy w dniu 4.11.2017 r.

W ubiegły weekend uczniowie liceum Norwida, wzięli udział w rajdzie pieszym (Połonina Caryńska). Mimo niedopisującej pogody, deszczu, gradu i silnego wiatru, młodzi nie poddali się i bez większego problemu z uśmiechem na twarzy zdobyli szczyt. Po całym dniu zmagań, nasi uczniowie udali się do pobliskiego baru Siekierezada w Cisnej, gdzie podczas wspólnych śpiewów skonsumowali posiłek.